Добри вести за граѓаните на Општина Боговиње

Владата на Северна Македонија, преку програмата Тав-Македонија, додели средства на повеќе општини, вклучително и на Општина Боговиње. Алокацијата на овие средства се врши со цел да се спроведат потребните инфраструктурни проекти за подобрување на квалитетот на животот на граѓаните.

Во врска со Општина Боговиње, средствата се издвоени за интервенции на патот Боговиње – Жеровјане, поточно за проширување на овој пат и регулирање на каналот покрај патот.

Поддршка за Oпштина Боговиње

Денес, градоначалникот на Oпштина Боговиње, Аљбон Џемаили одржа состанок со директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Фатон Асани.

Целта на овој состанок беше да се обезбеди поддршка и помош на Општина Боговиње од страна на Агенцијата за управување со одземен имот.

За време на дискусијата беше одлучено да се обезбедат неколку неопходни алатки за Општина Боговиње.