Продолжуваат работите во основните училишта на Општина Боговиње

Во рамките на проектот за енергетска ефикасност, денес започнаа работите за фасада и изолација на фасадата со стиропор 10 см во основното училиште „Лирија“, Жеровјане.

Исто така, завршија работите за изолација на покривот и таваните на основното училиште „Абдил Фрашери“, Боговиње. Овој проект беше реализиран во соработка со УНДП, во рамките на проектот за енергетска ефикасност.

Општина Боговиње продолжува со работи за подобрување на инфраструктурата

Општина Боговиње, за подобрување на инфраструктурното ниво, ги започна работите во центарот на населеното место Пирок, што служи и како локација за стационирање на комбињата од линијата Тетово – Пирок и Пирок – Гостивар.

Во исто време, се работи и на реконструкција на тротоарот, што ќе им овозможува на граѓаните поефикасно движење во ова населено место.