Концерт во рамките на проектот “ Општина Боговиње Слави“

Во 23.07.2018, Општина Боговиње организираше културна активност во рамките на проектот “ Општина Боговиње Слави“ кој што им беше посветен на мигрантите и жителите на оваа општина. Следната активност беше концертот на модерната музика со познати уметници, како и со Stand Up комедија од познатиот актер Бурхан Амити.

Првата активност на проектот “Општина Боговиње Слави”

Вчера, во Oпштина Боговиње почна проектот посветен на емигрантите и жителите на Боговиње со наслов “ Општина Боговиње Слави”.

Првата активност на овој проект беше заедничкиот преглед на полуфиналниот натпревар на Светското првенство меѓу Франција и Белгија во населено место Боговиње, во кој што беше присутен и симболот на фудбалот Блерим Џемаили, на кој што во името на Oпштина Боговиње и Градоначалникот Албон Џемаили му беше доделено благодарница за дадениот придонес за афирмирање на спортот во светот, од страна на организаторот на проектот г.Елмир Сејфулаи.

Проектот “Општина Боговиње Слави” ќе продолжи со други вакви спортски и културни настани во летниот период, за кои што ќе бидете информирани на време.